تلفن : 100 - 222 3455
متراژ پارکینگ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

امسال خانه خریدن صلاح است یا نه؟

اگر می‌خواهید بدانید امسال خانه بخریم یا نه، جدیدترین آمارهای منتشر شده ازسوی بانک مرکزی از بازار مسکن منتهی به فروردین ماه ۹۷ نشان می‌دهد تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران به ۵ هزار واحد رسیده که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن و ماه مشابه سال قبل، به ترتیب ۵۹ و ۶.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد. حجم معاملات مسکن معمولا در فروردین‌ماه، طبق روال هرسال و تحت تاثیر عواملی چون تعطیلات نوروز در سطحی بسیار پایین‌تر از سایر ماه‌های سال رقم قرار می‌گیرد؛ بنابراین، تعداد معاملات ثبت شده در این ماه نسبت به ماه قبل، به همین دلیل تا این اندازه پایین است. اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، باز هم شاهد کاهش جزیی تعداد معاملات هستیم.

در گزارش جدید بانک مرکزی، همچنین در فروردین ماه سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحدهای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵۵.۳ میلیون ریال بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یعنی فروردین ماه ۱۳۹۶ حدود ۲۹.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گزارش بانک مرکزی از بازار فروردین ماه ۹۷ و مقایسه آن با سال قبل همچنین از رشد ۱۰.۴ درصدی نرخ اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در شهر تهران حکایت دارد.

2 Comments

  • admin 11 ماه ago

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید